Baltic Cup 2015
Vilnius September 5th

Latvijas minifutbola izlase pirmajā Baltijas minifutbola izlašu kausā izcīnīja 2.vietu. Pirmajā spēlē tika atzīts Igaunijas pārākums ar rezultātu 1:3. Spēles sākums izvērtās ļoti haotisks Latvijas izlases izpildījumā, kas ļāva igauņiem gūt 2 vārtus pašā spēles sākumā.Pirmā puslaika otro pusi puiši jau aizvadīja krietni labāk, bija arī vārtu gūšanas iespējas, bet tās palika nerealizētas. Otrā puslaika pašā sākumā neveiksmīga darbība aizsardzībā un jau ļoti nepatīkamais 0:3. Puiši nepadevās un otro puslaiku pavadīja pie Igaunijas izlases vārtiem, vienu vārtus izdevās atgūt, to paveica komandas kapteinis Ainārs Daudziešans. Kaut arī latvieši nemitīgi spieda visu atlikušo laiku, vairākas iespējas palika neizmantotas, līdz ar to vēsturiskā pirmā spēle noslēdzās ar Igaunijas uzvaru 3:1.
Otro spēli Latvija aizvadīja pret laukuma saimniekiem Lietuvas minifutbola izlasi. Visu spēli ritēja līdzīga cīņa, un bija skaidrs ka uzvarēs tas kurš pieļaus mazāk kļūdu un izmantos pretinieka kļūdas.
Pirmā puslaika vidū lietuvieši izvirzījās vadībā, bet tikai dažas minūtes vēlāk Latvijas komandas kapteinis Ainārs Daudziešans rezultātu izlīdzināja. Pēdējās pirmā puslaika sekundēs latvieši viegli zaudēja bumbu laukuma centrā kas noveda pie ļoti bīstamas situācijas pie mūsu vārtiem, par laimi mums, bumba lidoja garām gar pašu vārtu stabu un pārtraukumā varējām iet ar 1:1. Otrajā puslaikā turpinājās līdzīga spēkošanās ar labām vārtu gūšanas iespējām te pie vieniem, te pie otriem vārtiem. Izšķirošs izrādījās lietuviešu noteikumu pārkāpums pie sava soda laukuma. Mūsējie skaisti izspēlē un Andrejs Sitiks ar kreiso kāju sit spēcīgi un precīzi 2:1. Uzvara kas mums liedz cerēt tikai uz otro vietu.
Pēdējā spēlē tikās Lietuva un Igaunija, leišiem derēja tikai uzvara ar divu vai vairāk vārtu pārsvaru, igauņiem derēja pat zaudējums ar vienu vārtu pārsvaru. Mums savukārt (lai izcīnītu otro vietu) derēja neizšķirts, leišu uzvara ar lielu rezultātu vai igauņu uzvara. Spēle ritēja kā pa viļņiem, vadībā te vieni te otri. Galu galā aizraujošā spēlē neizšķirts 3:3 kas ļauj  Igaunijai triumfēt pirmajā Baltijas minifutbola kausā, Latvijai otrā vieta, bet Lietuvai trešā.

Novēlam Latvijas minifutbola izlasei veiksmīgu startu Horvātijā

Pirmajā Baltijas minifutbola čempionu kauss kas norisinājās Viļņā triumfēja Cerber 02 no Latvijas.
Tajā piedalījās 8 komandas no trīs Baltijas valstīm. Latviju pārstāvēja 3 labākās komandas no Latvijas minifutbola čempionāta: čempioni Cerber 02 no Rīgas, otrās vietas ieguvēji Garāža no Rīgas kā arī trešās vietas ieguvēji SMFK ZELLIS no Gulbenes.
Lietuvai 4 komandas: Varenos Merkys, Vilniaus El Dorado , Vilniaus Eagle Team un Skuodo Lafesta. Igaunijai viena komanda: Tallinn Cosmos Starz.
Komandas tika sadalītas divās apakšgrupās un pirmās divas komandas no katras izcīnīja tiesības spēlēt pusfinālos. Mūsu komandas Cerber 02 un SMFK ZELLIS spēlēja A apakšgrupā ar divām lietuviešu komandām Varenos Merkys un Vilniaus El Dorado , bet Garāža B apakšgrupā spēlēja ar lietuviešu komandām Vilniaus Eagle Team un Skuodo Lafesta kā arī igauņu Cosmos Starz no Tallinas.

A apakšgrupā Cerber 02 pirmajā spēlē uzvarēja SMFL ZELLIS ar 3:0, vēlāk pārliecinoši uzvarēja arī abas lietuviešu komandas un droši iesoļoja pusfinālā. SMFK ZELLIS uzvarēja savu otro spēli ar 3:1 pārspējot Viļņas El Dorado komandu, pēdējā spēlē mūsējiem pietiktu ar neizšķirtu, lai kvalificētos pusfinālam. Kaut arī laukumā dominēja mūsējie, pirmos vārtus iesita lietuvieši, vēlāk gulbenieši palika mazākumā, jo tika noraidīts vārtsargs. Izturējuši mazākumu 5 minūtes, kurā ļoti daudz un bīstami uzbruka lietuvieši, mūsējie metās uz priekšu un izveidoja neskaitāmos vārtu gūšanas momentus, kurus realizējot pietiktu, lai uzvarētu ne vienu vien spēli, bet laikam nebija lemts. Lietuvieši beigās noturēja sev tik ļoti kāroto 1:0 un līdz ar to arī vietu finālā.

B apakšgrupā Garāža sāka ar zaudējumu 1:3 pret Tallinas Cosmaz Starz, otrajā spēlē Garāža ātri nonāca iedzinējos ar 0:2 pret Skuodo Lafesta, bet nepadevās un beigās laimīga uzvara ar 3:2, pēdējā spēlē bija vajadzīga uzvara ar 2 vārtu pārsvaru lai iekļūtu pusfinālā. Jā uzvar ar vienu vārtu pārsvaru, tad būtu jāgaida otrās spēles iznākums. Diemžēl beigās neizšķirts 2:2 un trešie apakšgrupā.

Pusfinālā Cerber 02 turpināja iesākto un bez lielām grūtībām apspēlēja Tallinas komandu Cosmaz Starz ar 4:2 un iesoļoja finālā. Otrajā pusfinālā tikās divas Lietuvas komandas un spraigā cīņā vietu finālā izcīnīja Varenos Merkys ar kuriem mūsējie jau spēlēja apakšgrupu ietvaros un uzvarēja ar 6:2.

Finālu Cerber 02  sāka pārliecinoši, kontrolēja spēles gaitu un izskatījās daudz labāk par lietuviešiem, arī izdevās gūt ātrus vārtus. Tālāk gan spēle izlīdzinājās un arī lietuvieši parādīja ka māk spēlēt, komandas apmainījās ar bīstamiem  momentiem, bet rezultāts nemainījās 1:0 pēc pirmā puslaika mūsējo labā. Otrais puslaiks sākās ar labu spiedienu no Cerber 02 puses, izskatījās ka mūsējie grib iesist vēl vārtus lai droši novestu spēli līdz uzvarai. Bet lietuvieši izrādījās sīksti pretinieki, izturēja mūsējo spiedienu un vienā no saviem uzbrukumiem puslaika vidū guva iespējams visa turnīra skaistākos vārtus 1:1. Tas pamodināja latviešus un mūsējo spiediens nesa augļus, skaisti izspēlēta kombinācija un jau 2:1. Atlikušajā laikā mūsējie spēlēja disciplinēti un pārliecinoši, līdz ar ko arī pelnīta uzvara un pirmais Baltijas minifutbola kauss brauc uz Rīgu.
Spēlē par 3 vietu Viļņas Eagle Team komanda ar 4:3 pārspēja Cosmos Starz no Tallinas

Apsveicam Latvijas komandas ar veiksmīgu startu.